16 kwietnia, 2021

Nowe górskie trasy rowerowe na Podkarpaciu

Na leśnych terenach w miejscowości Czarnorzeki, przygotowane zostaną trasy rowerowe MTB (Mountain Bike). Inicjatywa ta jest wynikiem współpracy gminy Korczyna, Nadleśnictwa Kołaczyce oraz stowarzyszenia Land of Loam.

Gmina i nadleśnictwo podpisały już umowę dotyczącą udostępnienia leśnego terenu. Według informacji do 31 maja trasy zostaną wytyczone i oznakowane. Kolejnym krokiem będzie wystąpienie do Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie o wyrażenie zgody na okresową dzierżawę nieruchomości.

Według informacji wytyczone zostaną trzy trasy zjazdowe oraz jedna trasa powrotna. Budowa górskich szlaków rowerowych w Czarnorzekach to kolejny element programu gminy Korczyna, która dąży do stania się znaczącym ośrodkiem przyciągającym turystów – zwłaszcza tych ceniących sobie aktywną rekreację.

„Część ścieżek już jest. Wymagają one uporządkowania pod kątem infrastruktury i bezpieczeństwa. Nie jest to jednak kosztowna inwestycja, tym bardziej że w wykonanie tras rowerowych zaangażowali się członkowie stowarzyszenia” – poinformował Jan Zych, wójt gminy Korczyny.

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!