29 kwietnia, 2021

Co robić w długi weekend majowy? Oto nasze propozycje

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Niestety obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną pokrzyżowały plany wielu Polaków. Nie spisujmy jednak długiego weekendu na straty! Wciąż bez przeszkód można wybrać się na jednodniową wycieczkę, spędzając majowe dni na łonie natury lub w rodzinnych okolicach z najbliższymi. Poznajcie nasze propozycje na tegoroczną majówkę!

Wycieczka rowerowa

Sezon rowerowy ruszył pełną parą, a weekend majowy to idealna okazja na zwiedzenie okolic właśnie na rowerze! Wycieczka rowerowa pozwoli lepiej poznać swój region, odkryć dotychczas nieznane nam miejsca oraz aktywnie spędzić czas.

Krótki wyjazd

Jednodniowy wyjazd może być równie ekscytujący, jak ten z noclegiem. Na Podkarpaciu nie brakuje wyjątkowych miejsc, dostępnych na wyciągniecie ręki – Bieszczady, jeziora, punkty widokowe – to tylko niektóre z nich. 

Grillowanie

Nie ma lepszej pory na rodzinne grillowanie niż weekend – zwłaszcza ten majowy. To świetna okazja, by nadrobić zaległości towarzyskie, cieszyć się pysznym jedzeniem oraz co raz cieplejszą pogodą.

Domowe leniuchowanie

Praca z łatwością potrafi stać się całym naszym światem. Dlatego tak dobrze jest zwolnić i poświęcić wolne chwile wyłącznie sobie – domowe spa, dobra książka, nadrobienie ulubionych seriali – wszystko to można zrobić właśnie podczas majówki. 

Prace w ogródku

Wiosną zawsze jest coś do zrobienia – szczególnie w ogródku. Jeśli na co dzień brakuje wam czasu, a marzycie o pięknym kwiecistym ogrodzie, ten weekend będzie doskonały!

Lokalne atrakcje

Długi weekend to również dobry moment na skorzystanie z lokalnych atrakcji, m.in.: escape room’u, parków linowych, wesołych miasteczek, parków, placów zabaw czy ścianek wspinaczkowych. Z powodu pandemii część z nich może być niedostępna, dlatego przed wyborem warto sprawdzić, które z nich dalej funkcjonują. 

Weekend u znajomych lub rodziny

Jeśli jednak marzycie o wyjeździe, warto pomyśleć o odwiedzeniu rodziny lub bliskich znajomych z innych miejscowości. W ten sposób umocnicie więzi i miło spędzicie czas, nie łamiąc obowiązujących obostrzeń. 

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!