07 maja, 2021

Poznaj piękno płynące z Sanu. Powstał multimedialny przewodnik po rzece

W sieci od niedawna dostępny jest multimedialny przewodnik poświęcony najdłuższej na Podkarpaciu rzece San. Pod adresem www.slowrivers.pl, obok artykułów na temat przyrody błękitnej rzeki i zasad bezpieczeństwa na wodzie, znajdują się praktyczne wskazówki dotyczące spływów oraz inspiracje do aktywnego wypoczynku w duchu slow travel. 

Kajakiem po Sanie

Prezentowane na stronie trzy trasy wodne to propozycje dla osób
w każdym wieku. Trasą Sanok-Tyrawa Solna płynąć można bez pośpiechu, wsłuchując się w dźwięki natury. Trasa Dynów-Słonne-Krasiczyn to wolny od zgiełku obszar, na którym spotkać można wiele chronionych gatunków zwierząt, m.in. bociana czarnego, czaplę białą, czy wydrę. Natomiast północny odcinek Krzeszów-Nisko to podróż śladem flisaków, którzy niegdyś spławiali tędy drewno aż do Gdańska. 

Każda z tras została szczegółowo opisana z uwzględnieniem informacji o dogodnych miejscach wodowania, odpoczynku, noclegu, a także pobliskich atrakcjach turystycznych. Strona umożliwia również pobranie map wodnych tras.

Lektura obowiązkowa

Błękitny San to nie tylko spływy, ale również bogaty świat fauny i flory, którego namiastkę poznać można właśnie dzięki Slow Rivers. Strona posiada nagrania śpiewu ptaków, artykuły dostarczające wiedzę o spotykanych w Dolinie Sanu gatunkach, a także wszelkie istotne informacje o tym, w jaki sposób przygotować się do wyprawy. 

Prezentowane na stronie treści dostępne są również w języku angielskim
i ukraińskim. Zastosowano też mechanizmy ułatwiające czytanie osobom niedowidzącym. 

Realizacja Slowrivers.pl była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020 projektu „Odgłosy natury. SlowRivers – praktyczny pakiet dla turysty”.

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!