07 maja, 2021

Projekt „Zanocuj w lesie”

„Zanocuj w lesie” to projekt, dzięki któremu Lasy Państwowe udostępniły miłośnikom surviwalu do użytku ponad 600 tysięcy hektarów w 425 nadleśnictwach. 

W Ustrzykach Dolnych wyznaczono specjalne obszary leśne o powierzchni ponad 1500 hektarów, gdzie wszyscy chętni będą mogli przenocować „na dziko” bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. 

Zanim jednak oddacie się relaksowi na łonie natury, zachęcamy do zapoznania się z zasadami korzystania z udostępnionych w tym celu terenów. Należy pamiętać, że bez względu na to, jakiego sprzętu będzie się używać, nie może on niszczyć drzew, krzewów, czy runa leśnego. Utrzymany jest również zakaz otwartego ognia poza wyznaczonymi do tego miejscami. 

Przypominamy, że każdy kto będzie chciał nocować w lesie dłużej niż dwie noce z rzędu lub w grupie większej niż 9 osób musi zgłosić to drogą mailową do miejscowego nadleśnictwa i otrzymać akceptację w wiadomości zwrotnej. 

Spędzenie nocy w lesie to prawdziwe zetknięcie się z dziką przyrodą – dlatego należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, zdrowym rozsądku oraz przestrzeganiu regulaminu.

Na obszarze można spotkać się z brakiem zasięgu telefonicznego. Nadleśnictwo sugeruje więc pobranie aplikacji „RATUNEK”, dzięki której surviwalowcy będą mogli wezwać pomoc. 

Z uwagi na położenie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne w strefie nadgranicznej, przy korzystaniu z obszaru wyznaczonego w programie należy stosować się przepisów związanych z ochroną granic.

Więcej informacji znajdziecie na stronie lasy.gov.pl oraz ustrzykidolne.krosno.lasy.gov.pl.

„ZANOCUJ W LESIE” -zapraszamy (prezentujemy Państwu pierwsze trzy obszary – jeśli będziecie ciekawi następnych -…

Opublikowany przez Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, Lasy Państwowe Niedziela, 2 maja 2021

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!