15 maja, 2021

I Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Błękitny San”!


W dniach 4-6 czerwca 2021 roku, na jednej z najpiękniejszych rzek Polski odbędzie się pierwszy Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Błękitny San”. Trasa wytyczona została na odcinku: Temeszów – Słonne – Krasiczyn – Przemyśl, fragmencie wyjątkowo malowniczym oraz atrakcyjnym, dzięki czemu turyści chętni do udziału w spływie będą mogli podziwiać dziką przyrodę z niecodziennej perspektywy. 

Za organizację wydarzenia odpowiada Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, natomiast realizatorem spływu jest Water Team. 

„Spływ kajakowy rzeką San to idealna propozycja dla osób, które chcą pobyć blisko natury oraz przeżyć wodną przygodę, która dostarczy dużej dawki niezapomnianych wrażeń”czytamy na stronie PROT.

Trasa szlakiem wodnym „Błękitny San” wije się pomiędzy zachwycającymi przyrodniczo i krajobrazowo terenami Pogórza Przemyskiego. Metę spływu stanowi Przemyśl – jedno z najstarszych miast Podkarpacia. Organizatorzy zadbali również o nocleg w historycznym i atrakcyjnym miejscu, jakim są tereny Parku Zamkowego w Krasiczynie. 

Spływ podzielony jest na trzy etapy:

Pierwszy etap – 4 czerwca 2021

Temeszów – Słonne: długość 34 km, San płynie tu wśród łąk oraz u podnóża zalesionych wzgórz należących do Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego.

Drugi etap – 5 czerwca 2021

Słonne – Krasiczyn: długość 41 km, po prawej stronie widoczny jest Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego oraz lasy bachowskie

Trzeci etap – 6 czerwca 2021

Krasiczyn – Przemyśl: długość 19 km, San na tym odcinku jest rzeką szeroką z wysokimi brzegami porośniętymi drzewami

Organizatorzy zapewniają:

 • Wykwalifikowany i doświadczony zespół instruktorów, ratowników oraz wysokiej jakości sprzęt
 • Transport bagaży uczestników spływu
 • Transport uczestników na miejsce startu po zakończeniu spływu
 • Ubezpieczenie uczestników
 • Miejsca noclegowe (pole namiotowe) w Temeszowie, Słonnem oraz na terenie Parku Zamkowego w Krasiczynie
 • Mapy dla uczestników
 • Suchy prowiant każdego dnia rano i na postoju obiadowym (oferta kulinarna dla uczestników spływu od Kół Gospodyń Wiejskich dodatkowo płatna)

Warunki uczestnictwa to ukończone 18 lat (osoby niepełnoletnie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej) oraz dokonanie opłaty wpisowej:

 • 100 zł za osobę / spływ 2-dniowy w terminie 4–5 czerwca 2021 r. – opłata dla uczestników korzystających z własnego kajaka
 • 150 zł za osobę / spływ 3-dniowy w terminie 4–6 czerwca 2021 r. – opłata dla uczestników korzystających z własnego kajaka
 • 250 zł za osobę / spływ 3-dniowy w terminie 4–6 czerwca 2021 r. – opłata dla uczestników bez własnego sprzętu
 • 200 zł za osobę / spływ 2-dniowy w terminie 4–5 czerwca 2021 r. – opłata dla uczestników bez własnego sprzętu

Więcej informacji na temat spływu znajduje się na stronie Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. 

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Noc Muzeów 2022 w Rzeszowie [PROGRAM]

Noc Muzeów 2022 w Rzeszowie [PROGRAM]

Po niemal dwóch latach przerwy do miasta powraca Noc Muzeów. I to nie byle jak, bo w starej, dobrej formie – bez maseczek i pandemiczny obostrzeń. W wydarzeniu weźmie udział aż 14 placówek. Czego...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!