18 sierpnia, 2021

Festiwal Natchnieni Bieszczadem w Cisnej

Festiwal Natchnieni Bieszczadem to cykliczna impreza w malowniczej miejscowości Cisna. Tegoroczna, XIII już edycja wydarzenia, ma na celu promocję utalentowanych mieszkańców regionu. Uczestnicy festiwalu spotkają się, aby celebrować bieszczadzką przyrodę, kulturę i tradycję.

Festiwal Natchnieni Bieszczadem odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia br. na Stadionie Orlik w Cisnej – wsi położonej w samym sercu Bieszczad. Głównym motywem wydarzenia będzie 50-lecie zespołu Wolna Grupa Bukowina oraz 60-te urodziny lidera legendarnego zespołu KSU – Eugeniusza Olejarczyka Siczki.

O wyjątkową atmosferę festiwalu zadbają oczywiście koncerty, m.in. Wolnej Grupy Bukowina, KSU z Muzykami z Matragony, „ŽmiJe”, „Grzane Wino”, Agaty Rymarowicz z zespołem, czy zespołu Klang.

W programie imprezy przewidziano Ogólnopolski Konkurs Piosenki Poetyckiej, Konkurs na Hymn Festiwalu oraz Konkurs Dźwiękosłowa. Cisna to prawdziwa mekka artystyczna, dlatego na miejscu odbędą się warsztaty i wystawy rzemiosła, degustacje wyrobów regionalnych, warsztaty teatralne, jarmark twórczy, targi sztuki, książki, rękodzieła artystycznego oraz lokalnych produktów.

Nie zabraknie również atrakcji, konkursów i zabaw dla dzieci. Na festiwalu pojawi się m.in. dmuchany zamek, trampolina, możliwość przejażdżki motocyklem oraz rikszą. W programie znalazły się także warsztaty przyrodnicze, nauka pisania ikon oraz rzeźbienia z gliny.

„Zapewniamy moc atrakcji, konkursów z nagrodami i wspólne śpiewanie. Mile widziane stroje bieszczadzkie oraz turystyczne. Festiwal uświetnią bieszczadzcy bardowie, zespoły i artyści, którzy będą na wyciągnięcie ręki. Po koncertach Śpiewogranie i Watra Poetycka przy ognisku. Celem charytatywnym wydarzenia jest wsparcie dla Kuby Cieleckiego” – czytamy na stronie festiwalu.

Partnerem Festiwalu Natchnieni Bieszczadem jest Województwo Podkarpackie. Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie www.natchnienibieszczadem.pl.

Zdjęcie: https://unsplash.com/photos/BLnHeyow7QA

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Wystawa Marty Zgierskiej „Obrzęk”

Wystawa Marty Zgierskiej „Obrzęk”

Tylko przez najbliższy tydzień będzie można podziwiać prace Marty Zgierskiej. Artystka znana jest z poruszania tematów dotyczących kanonów piękna oraz podważania presji, jaką współczesne...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!