21 października, 2021

Październik w Zorzy! Co przygotowało kino?

„Diuna”, Babski Wieczór z Kaliną Jędrusik oraz seans w ciemno z okazji Halloween – tak zapowiada się październik w kinie Zorza.

„Diuna” to ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta z 1965 roku. Za realizację filmu odpowiadał Denis Villeneuve – kanadyjski reżyser uznawany za jednego z największych wizjonerów współczesnego kina.

Po długich wyczekiwaniach spowodowanych pandemią, film ostatecznie trafi na ekrany polskich kin w piątek, 22 października. W dniu premiery zagra go m.in. najstarsze rzeszowskie kino Zorza.

Tytułowa „Diuna” (formalnie Arrakis) stanowi centralne miejsce w powieściach pisarza. Jest to planeta, na której znajdują się złoża melanżu – substancji, która umożliwia jasnowidzenie. W rolę głównego bohatera – Paula Atrydy – wcielił się największy spośród młodych gwiazdorów Hollywood – Timothée Chalamet.

„W Paulu Atrydzie najbardziej pociąga mnie to, że w tak rozbudowanej i szczegółowej opowieści, protagonista podążą ścieżką antybohatera” – powiedział Chalamet.

Nowy projekt Villeneuve’a może pochwalić się także innymi wybitnymi członkami obsady – oprócz Chalameta w filmie wystąpią m.in. Oscar Isaac, Zendaya, Stellan Skarsgråd, Josh Brolin, Javier Bardem, Rebecca Ferguson oraz Jason Momoa.

Wieczór z Kaliną Jędrusik

„Diuna” to nie koniec piątkowych atrakcji w Zorzy. Kino przedpremierowo zaprezentuje także film „Bo we mnie jest seks” w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz.

– „To historia blasków, cieni, wzlotów i upadków zawrotnej kariery Kaliny Jędrusik. Wydarzeniom z  jej życia towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej elity” – czytamy.

Film „Bo we mnie jest seks” należy do seansów akcji Babski Wieczór. 

– „W holu na panie czekać będą pokazy kosmetyczne oraz degustacje win” – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Niespodzianka na Halloween

W czwartek, 28 października, o godz. 19:00 kino Zorza, z okazji upiornego Halloween wyświetli „seans w ciemno”.

– „Cała zabawa polega na tym, że tytuł filmu widzowie poznają dopiero na sali kinowej. Wcześniej wszystko będzie owiane tajemnicą” – zapowiada Zorza.

Tych, którzy chcą poszukać wskazówek, Zorza zaprasza na swój profil na Facebooku.

– „Sięgamy po nowości, klasyki, tytuły spoza nurtu głównego, a nawet takie, które nigdy w naszym kinie nie były grane” – zaznaczają pracownicy kina.

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!