10 listopada, 2021

„Dom Kobiet” z okazji 10-lecia Studia Melpomena

11 i 12 listopada na scenie Rzeszowskiego Domu Kultury swój jubileusz obchodzić będzie Studio Aktorskie Melpomena. Z tej okazji wystawiona zostanie sztuka „Dom Kobiet” na podstawie dramatu Zofii Nałkowskiej. 

Melpomena działa w RDK nieprzerwanie od 2011 roku. Przez wiele lat siedzibą studia aktorskiego był Rzeszowski Dom Kultury filia Biała, obecnie jego próby odbywają się w filii Dąbrowskiego. Reżyserem i instruktorem Melpomeny, do którego na przestrzeni 10 lat należało 160 młodych aktorów, jest Bożena Kania-Pięta.

Studio Melpomena przygotowało wiele premier teatralnych, m.in. „Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków”, „Czerwonego kapturka”, „Anię z Zielonego Wzgórza”, „Małego Księcia”, „Wakacje z Zielonym” czy „Dziewczynkę z zapałkami”.

Z okazji swojego 10-lecia, Melpomena przygotowała „Dom Kobiet” – adaptację dramatu autorstwa polskiej pisarki Zofii Nałkowskiej. 

– Sztuka mówi o koszmarnym losie kobiet, które ułożyły swoją egzystencję w oparciu o zamknięty, mieszczański model moralny i obyczajowy – informuje Daniel Czarnota z RDK. 

Miłośnicy teatru mogą obejrzeć prapremierę oraz premierę „Domu Kobiet” 11 oraz 12 listopada o godzinie 18:00 w RDK filia Przybyszówka. Bilety w cenie 10 zł będzie można zakupić na miejscu, bezpośrednio przed każdą ze sztuk.

fot. materiały prasowe

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!