10 maja, 2022

VIII Ultramaraton Podkarpacki

Już w tę sobotę, 14 maja, 300 zawodników rywalizować będzie ze sobą podczas ósmej edycji Ultramaratonu Podkarpackiego ? jednego z ulubionych biegów wśród długodystansowców.

? To wyjątkowe wydarzenie zyskało miano biegu kultowego. Każdy znajdzie tu dystans dostosowany do swoich możliwości ? tłumaczy Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa, prywatnie również miłośnik biegania.

Bieg na dystansach 50, 70 oraz 115 km wystartuje z Rynku o godzinie 5:00 rano. Uczestnicy biegu na 30 km zostaną natomiast przewiezieni na start w rejon Lubeni, skąd wyruszą na stratę o godzinie 8:30.

Nagrody i niespodzianki

Z rzeszowskiego Rynku zawodnicy pod eskortą policji przebiegną ulicami: Mickiewicza, Targową, Lwowską oraz Olbrachta. Następnie skieruję się w stronę Tyczyna. W Lubeni, gdzie zaplanowano start biegu na 30 km, dłuższe dystanse rozłączą się.

O godzinie 11:00 wystartuje towarzyszący UP bieg dzieci w wieku 4-8 lat. Jego uczestnicy rywalizować będą na około 400-metrowej trasie między Rynkiem a wieżą kościoła farnego.

? Podczas pierwszej edycji obawialiśmy się, że dzieci nie będą chciały biegać. Teraz jednak regularnie chętnych jest ponad 100 osób. Wszyscy młodsi zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale. Przygotowaliśmy również niespodzianki, a dla najlepszych zawodników dodatkowe nagrody ? zapowiada Danuta Orlewska, organizatorka biegu dla dzieci.

Łącznie na czterech dystansach wystartuje w tym roku około 300 osób. Organizatorzy zachęcają do wspólnego kibicowania! Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie maratonu.

fot. unsplash.com/materiały organizatorów

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Tajemnicze Roztocze

Tajemnicze Roztocze

Odkryj Roztocze. Krainę, która zauroczy Cię wolno płynącym czasem, ciszą i spokojem. Dzika przyroda, unikatowe drewniane cerkwie i lasy pozwolą Ci odpocząć od miejskiego zgiełku. Obserwuj profil...

czytaj dalej
Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Beskid Niski – wciąż nie do końca odkryty, to teren w którym dzika przyroda zachwyca i inspiruje. To w tej części naszego regionu tworzyła się historia przemysłu naftowego.  Występują tu...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!