01 czerwca, 2022

Odkryj wyjątkowe krainy Podkarpacia

Zapraszamy na niezwykłą wędrówkę po województwie podkarpackim. Poniżej znajdziecie galerię zdjęć prezentującą najpiękniejsze krainy w regionie!

Bieszczady

Jeśli marzysz o tym, by choć na chwilę uciec od codzienności ? Bieszczady to dobry kierunek! Piesze wędrówki, dzika przyroda i zapierające dech widoki z górskich szczytów sprawią, że poczujesz spokój i nabierzesz odpowiedniego dystansu.

Beskid Niski

Beskid Niski ? wciąż nie do końca odkryty, to teren w którym dzika przyroda zachwyca i inspiruje. To w tej części naszego regionu tworzyła się historia przemysłu naftowego. Beskid Niski przyciąga wielbicieli niezadeptanych jeszcze zielonych szlaków i uciekinierów z hałaśliwych miast. Występują tu również rzadkie okazy fauny i flory oraz lecznicze wody w Rymanowie-Zdroju i Iwoniczu-Zdroju. Wszystko to sprawia, że wędrowanie po Beskidzie Niskim jest prawdziwą przygodą.

Roztocze

Odkryj Roztocze. Krainę, która zauroczy Cię wolno płynącym czasem, ciszą oraz spokojem. Dzika przyroda, unikatowe drewniane cerkwie, jak również otaczające Cię lasy zapewnią odpoczynek od miejskiego zgiełku.

Dolina Sanu i Wisły

Dolina Sanu i Wisły przebiega od południa do północy Podkarpacia. Łączy piękne miasta, zachwycające krajobrazy, dziką przyrodę, a także imponujące zabytki. To kraina, w której możesz aktywnie spędzić czas poznając niezwykłe historie i miejsca.

Rzeszów i okolice

Rzeszów, to tętniąca życiem stolica Podkarpacia. To kulturalne serce regionu oraz ważny ośrodek biznesowy i akademicki. Znajdziesz tu urokliwy rynek, muzea, teatry i masę atrakcji dla całych rodzin. Rzeszów, to także doskonała baza wypadowa do poznawania naszego regionu. 

Artykuł powstał dzięki materiałom dostarczonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Podkarpackie przestrzeń otwarta ? Partnera wydarzenia Biegu o puchar JM Rektora PRz.

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Tajemnicze Roztocze

Tajemnicze Roztocze

Odkryj Roztocze. Krainę, która zauroczy Cię wolno płynącym czasem, ciszą i spokojem. Dzika przyroda, unikatowe drewniane cerkwie i lasy pozwolą Ci odpocząć od miejskiego zgiełku. Obserwuj profil...

czytaj dalej
Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Beskid Niski – wciąż nie do końca odkryty, to teren w którym dzika przyroda zachwyca i inspiruje. To w tej części naszego regionu tworzyła się historia przemysłu naftowego.  Występują tu...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!