01 czerwca, 2022

Rok Łukasiewicza ? kalendarz wydarzeń

Ignacy Łukasiewicz to jeden z patronów roku 2022. W marcu br. przypadła 200. rocznica urodzin tego wybitnego Polaka ? pioniera przemysłu naftowego, filantropa oraz działacza niepodległościowego. Z tej okazji na Podkarpaciu ? światowej kolebce przedsiębiorstwa naftowego ? odbywa się wiele wyjątkowych wydarzeń poświęconych historii oraz pamięci Łukasiewicza.

Na oficjalnej stronie regionu znajdziecie serwis pod nazwą „Rok Łukasiewicza” ? kalendarz wydarzeń zadedykowanych obchodom Roku Ignacego Łukasiewicza na Podkarpaciu.

fot. materiały www.podkarpackie.eu

Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia miejsca gdzie wszystko się zaczęło, czyli Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Do najbardziej unikalnych i bezcennych zabytków muzealnych Bóbrki należą obiekty pochodzące właśnie z czasów Ignacego Łukasiewicza. Zachowały się tu m.in. dwa oryginalne szyby naftowe z XIX wieku o imionach ?Franek? i ?Janina?.

Artykuł powstał dzięki materiałom dostarczonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego ? PODKARPACKIE przestrzeń otwarta, Partnera wydarzenia Biegu o puchar JM Rektora PRz.

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Tajemnicze Roztocze

Tajemnicze Roztocze

Odkryj Roztocze. Krainę, która zauroczy Cię wolno płynącym czasem, ciszą i spokojem. Dzika przyroda, unikatowe drewniane cerkwie i lasy pozwolą Ci odpocząć od miejskiego zgiełku. Obserwuj profil...

czytaj dalej
Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Beskid Niski – wciąż nie do końca odkryty, to teren w którym dzika przyroda zachwyca i inspiruje. To w tej części naszego regionu tworzyła się historia przemysłu naftowego.  Występują tu...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!