20 lipca, 2022

Letnie Brzmienia w Rzeszowie! Już w niedzielę koncert Ralpha Kaminskiego

Letnie Brzmienia to ogólnopolski cykl koncertów w największych polskich miastach, organizowany przez agencję Good Taste Production. Tegoroczna edycja to 100 wydarzeń muzycznych w 13 miastach, a także aż 22 najpopularniejszych artystek, artystów i zespołów.

Letnie Brzmienia w Rzeszowie pierwotnie miały odbyć się na bulwarach, ale z powodu trwającej tam rozbudowy ścieżki biegowej, organizatorzy zdecydowali się przenieść festiwal do fosy Zamku Lubomirskich.

– Ogromnie cieszymy się, że nasze „Letnie Brzmienia” rozpromienią wasze miasto! Szykujemy niesamowite letnie wieczory wypełnione najlepszą polską muzyką. Gwarantujemy niezapomniane wakacje – zapowiadają organizatorzy.

Na Letnich Brzmieniach w Rzeszowie jako pierwszy 24 lipca wystąpi Ralph Kaminski – pochodzący z Jasła Rafał Stanisława Kamiński, wokalista, autor tekstów oraz kompozytor. Jego utwory zawładnęły polską sceną muzyczną i podbiły serca słuchaczy w całym kraju.

O artyście

Ralph już od wczesnych lat wykazywał spore zainteresowanie muzyką, m.in. uczył się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec, a wieku 11 latu uczęszczał na zajęcia wokalne do Jasielskiego Domu Kultury.

Kaminski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. Po wygranej na Festiwalu „Carpathia 2011” Marek Kościkiewicz zaproponował mu współpracę. 

Przełomowy rokiem w karierze Ralpha Kaminskiego był 2016 – 6 czerwca wystąpił na festiwalu w Opolu, a 14 listopada wydał debiutancki album „Morze”, który promowały single „Podobno”, „Zawsze” i „Meybick Song”.

Rok później Kaminski wystąpił na Open’er Festival i Orange Warsaw Festival. Druga płyta Ralpha „Młodość” (2019) otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Alternatywa, a sam Ralph nominowany został w kategorii Producent Muzyczny Roku. Twórczość Kaminskiego to przede wszystkim muzyka elektroniczna i alternatywny pop. W 2021 roku wydał album „KORA”, którym składa hołd twórczości Kory i grupy Maanam.

Bilety

Cały czas trwa sprzedaż biletów i karnetów na Letnie Brzmienia. Można je kupować za pośrednictwem strony letniebrzmienia.pl. Na koncerty Sobla ceny zaczynają się od 89 zł, a pozostałych artystów od 99 zł. Karnety (3 koncerty do wyboru) dostępne są od 279 zł. 

fot. YouTube

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Sylwester w rzeszowskim Kino za Rogiem Cafe

Sylwester w rzeszowskim Kino za Rogiem Cafe

Noc filmów i gier planszowych – to sylwestrowa propozycja rzeszowskiego Kina za Rogiem Cafe. Kino za Rogiem Cafe zaplanowało dwa wydarzenia celebrujące ostatni dzień 2022 roku. Pierwszym z nich jest...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!