20 lipca, 2022

Letnie Brzmienia w Rzeszowie! Już w niedzielę koncert Ralpha Kaminskiego

Letnie Brzmienia to ogólnopolski cykl koncertów w największych polskich miastach, organizowany przez agencję Good Taste Production. Tegoroczna edycja to 100 wydarzeń muzycznych w 13 miastach, a także aż 22 najpopularniejszych artystek, artystów i zespołów.

Letnie Brzmienia w Rzeszowie pierwotnie miały odbyć się na bulwarach, ale z powodu trwającej tam rozbudowy ścieżki biegowej, organizatorzy zdecydowali się przenieść festiwal do fosy Zamku Lubomirskich.

? Ogromnie cieszymy się, że nasze „Letnie Brzmienia” rozpromienią wasze miasto! Szykujemy niesamowite letnie wieczory wypełnione najlepszą polską muzyką. Gwarantujemy niezapomniane wakacje ? zapowiadają organizatorzy.

Na Letnich Brzmieniach w Rzeszowie jako pierwszy 24 lipca wystąpi Ralph Kaminski ? pochodzący z Jasła Rafał Stanisława Kamiński, wokalista, autor tekstów oraz kompozytor. Jego utwory zawładnęły polską sceną muzyczną i podbiły serca słuchaczy w całym kraju.

O artyście

Ralph już od wczesnych lat wykazywał spore zainteresowanie muzyką, m.in. uczył się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec, a wieku 11 latu uczęszczał na zajęcia wokalne do Jasielskiego Domu Kultury.

Kaminski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. Po wygranej na Festiwalu ?Carpathia 2011? Marek Kościkiewicz zaproponował mu współpracę. 

Przełomowy rokiem w karierze Ralpha Kaminskiego był 2016 ? 6 czerwca wystąpił na festiwalu w Opolu, a 14 listopada wydał debiutancki album ?Morze?, który promowały single ?Podobno?, ?Zawsze? i ?Meybick Song?.

Rok później Kaminski wystąpił na Open?er Festival i Orange Warsaw Festival. Druga płyta Ralpha ?Młodość? (2019) otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Alternatywa, a sam Ralph nominowany został w kategorii Producent Muzyczny Roku. Twórczość Kaminskiego to przede wszystkim muzyka elektroniczna i alternatywny pop. W 2021 roku wydał album ?KORA?, którym składa hołd twórczości Kory i grupy Maanam.

Bilety

Cały czas trwa sprzedaż biletów i karnetów na Letnie Brzmienia. Można je kupować za pośrednictwem strony letniebrzmienia.pl. Na koncerty Sobla ceny zaczynają się od 89 zł, a pozostałych artystów od 99 zł. Karnety (3 koncerty do wyboru) dostępne są od 279 zł. 

fot. YouTube

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Tajemnicze Roztocze

Tajemnicze Roztocze

Odkryj Roztocze. Krainę, która zauroczy Cię wolno płynącym czasem, ciszą i spokojem. Dzika przyroda, unikatowe drewniane cerkwie i lasy pozwolą Ci odpocząć od miejskiego zgiełku. Obserwuj profil...

czytaj dalej
Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Beskid Niski – wciąż nie do końca odkryty, to teren w którym dzika przyroda zachwyca i inspiruje. To w tej części naszego regionu tworzyła się historia przemysłu naftowego.  Występują tu...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!