04 sierpnia, 2022

Odwiedź Rzeszowskie Piwnice i posmakuj regionalnego jadła

W Rzeszowskich Piwnicach nie ma czasu na nudę! W najbliższy weekend (6-7 sierpnia) odwiedzający Rzeszowskie Piwnice będą mieli okazję spróbować tradycyjnych podkarpackich przysmaków.

?Czy można tu coś zjeść?? ? to powtarzające się pytanie turystów, którzy zwiedzają podziemną karczmę. Rzeszowskie Piwnice postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich gości i przygotować dla nich wyjątkowo smaczną niespodziankę.

Oprócz poznania niewątpliwie ciekawej historii Piwnic turyści będą mogli spróbować regionalnych przysmaków w postaci przekąsek. Na stole nie zabraknie gomółek, proziaków podawanych z domowym masłem lub z dereniowym dżemem oraz klasycznej pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Będzie to wyjątkowa i (nie)powtarzalna okazja do spróbowania tradycyjnych przekąsek z naszego podkarpackiego regionu. Za przygotowanie regionalnych przysmaków odpowiada Stowarzyszenie Zagroda Handzlowianka. 

Rzeszowskie Piwnice to interaktywna instytucja kultury działająca w strukturach Estrady Rzeszowskiej ? samorządowej instytucji kultury Miasta Rzeszowa. Idea działania instytucji zakłada połączenie i przenikanie się perspektyw ? historycznej i współczesnej oraz lokalnej i ponadregionalnej.

Informacje o cenie za zwiedzanie ścieżek znajdziecie TUTAJ.

fot. materiały organizatorów

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Tajemnicze Roztocze

Tajemnicze Roztocze

Odkryj Roztocze. Krainę, która zauroczy Cię wolno płynącym czasem, ciszą i spokojem. Dzika przyroda, unikatowe drewniane cerkwie i lasy pozwolą Ci odpocząć od miejskiego zgiełku. Obserwuj profil...

czytaj dalej
Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Beskid Niski – wciąż nie do końca odkryty, to teren w którym dzika przyroda zachwyca i inspiruje. To w tej części naszego regionu tworzyła się historia przemysłu naftowego.  Występują tu...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!