04 sierpnia, 2022

Odwiedź Rzeszowskie Piwnice i posmakuj regionalnego jadła

W Rzeszowskich Piwnicach nie ma czasu na nudę! W najbliższy weekend (6-7 sierpnia) odwiedzający Rzeszowskie Piwnice będą mieli okazję spróbować tradycyjnych podkarpackich przysmaków.

„Czy można tu coś zjeść?” – to powtarzające się pytanie turystów, którzy zwiedzają podziemną karczmę. Rzeszowskie Piwnice postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich gości i przygotować dla nich wyjątkowo smaczną niespodziankę.

Oprócz poznania niewątpliwie ciekawej historii Piwnic turyści będą mogli spróbować regionalnych przysmaków w postaci przekąsek. Na stole nie zabraknie gomółek, proziaków podawanych z domowym masłem lub z dereniowym dżemem oraz klasycznej pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Będzie to wyjątkowa i (nie)powtarzalna okazja do spróbowania tradycyjnych przekąsek z naszego podkarpackiego regionu. Za przygotowanie regionalnych przysmaków odpowiada Stowarzyszenie Zagroda Handzlowianka. 

Rzeszowskie Piwnice to interaktywna instytucja kultury działająca w strukturach Estrady Rzeszowskiej – samorządowej instytucji kultury Miasta Rzeszowa. Idea działania instytucji zakłada połączenie i przenikanie się perspektyw – historycznej i współczesnej oraz lokalnej i ponadregionalnej.

Informacje o cenie za zwiedzanie ścieżek znajdziecie TUTAJ.

fot. materiały organizatorów

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Sylwester w rzeszowskim Kino za Rogiem Cafe

Sylwester w rzeszowskim Kino za Rogiem Cafe

Noc filmów i gier planszowych – to sylwestrowa propozycja rzeszowskiego Kina za Rogiem Cafe. Kino za Rogiem Cafe zaplanowało dwa wydarzenia celebrujące ostatni dzień 2022 roku. Pierwszym z nich jest...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!