02 września, 2022

Już jest! Wrześniowy repertuar Dyskusyjnego Klubu Filmowego ?Klaps?

Spotkania w ramach DKF-u od lat skupiają widzów żądnych wyjątkowych doznań filmowych. Pogłębiają wiedzę członków klubu oraz popularyzują kinematografię jako sztukę. DKF ?Klaps? prezentuje swoim widzom filmy o wysokich walorach artystycznych i poznawczych, ale nie ogranicza się tylko do takiej formy. Uzupełnia repertuary o prelekcje, dyskusje oraz spotkania z twórcami. Podczas projekcji prezentowane są zarówno najnowsze festiwalowe ekranizacje, jak również filmy, które zapisały się grubą kreską w historii kina.

W tym miesiącu DKF ?Klaps? przygotowało dla nas 4 wyjątkowe projekcje: 

  • ?Stracone złudzenia”
  • ?Ennio?
  • ?Vortex?
  • ?Niewiniątka?

Pokazy zaplanowano w każdy poniedziałek o godz. 19:00 w budynku WDK na ul. S. Okrzei 7. Karnet miesięczny dostępny jest w cenie 30 zł, natomiast pojedyncze wejściówki na wybrany seans to koszt 10 zł.

5 września „Stracone złudzenia”

Francuski film roku w reż. Xaviera Giannoli. Brawurowa, pełna werwy adaptacja arcydzieła Honoré de Balzaca, która premierowo została pokazana w Konkursie Głównym festiwalu w Wenecji, a na ostatnim rozdaniu Cezarów zdobyła aż 7 statuetek (w tym dla najlepszego filmu).

Za sprawą błyskotliwej reżyserii film trafia w samo sedno współczesnych debat o awansie społecznym, przywilejach, elitach, mediach i pracy w kulturze. Za sukces tego dowcipnego filmu odpowiada nie tylko na wskroś współczesna energia, ale także świetna obsada.

12 września ?Ennio?

Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem.

?Ennio? jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. ?Ennio? to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. 

19 września ?Vortex?

To przejmujący i cierpliwy zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa, w które wcielili się: legenda francuskiego kina Françoise Lebrun i kultowy reżyser kina grozy Dario Argento.

Noé dzieli ekran na dwie części. Osobno obserwuje tracącą kontakt z rzeczywistością żonę oraz schorowanego męża, który nie przyjmuje do wiadomości jej stanu. Zabiegi Gaspara Noé dają niezwykły efekt ? samotność, zagubienie i niepogodzenie się ze starością zostały tu pokazane w sposób oszałamiający.

26 września ?Niewiniątka? 

Mała Ida przeprowadza się z mamą i siostrą do nowego miasta. Dziewczynka szybko poznaje rówieśników z sąsiedztwa, z którymi beztrosko spędza wakacyjne dni i odkrywa nowe, fascynujące miejsca. Z czasem w trakcie kolejnych zabaw Ida zaczyna rozumieć, że z nowymi przyjaciółmi łączy ją wyjątkowa i niebezpieczna więź.

Trzymający w napięciu i oryginalny horror w reżyserii Eskila Vogta, zachwycił krytyków. Przez niektórych został nawet okrzyknięty skandynawskim Stranger Things.

fot. kadr z filmu „Niewiniątka”

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Tajemnicze Roztocze

Tajemnicze Roztocze

Odkryj Roztocze. Krainę, która zauroczy Cię wolno płynącym czasem, ciszą i spokojem. Dzika przyroda, unikatowe drewniane cerkwie i lasy pozwolą Ci odpocząć od miejskiego zgiełku. Obserwuj profil...

czytaj dalej
Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Beskid Niski – wciąż nie do końca odkryty, to teren w którym dzika przyroda zachwyca i inspiruje. To w tej części naszego regionu tworzyła się historia przemysłu naftowego.  Występują tu...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!