13 września, 2022

Warsztaty garncarskie w Kolbuszowej

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na kolejną edycję zajęć z lepienia i szkliwienia. Warsztaty garncarskie poprowadzi artystka Anna Kupczyk.

Warsztaty garncarskie z Anną Kupczyk zaplanowano na dwa półtoragodzinne spotkania: 18 września i 2 października 2022 r. W pierwszym terminie pod czujnym okiem instruktorki uczestnicy nauczą się jak ulepić kubek czy filiżankę z gliny. Po zajęciach naczynia zostaną wypalone w piecu garncarskim.

W drugim terminie kubeczki zostaną poszkliwione tak, aby można było ich używać i cieszyć się ich estetyką. Proszek do szkliwienia jest bezpieczny i przeznaczony do kontaktu z żywnością. Ozdobione prace zostaną ponownie wypalone, aby utrwalić dekoracje. W uzgodnionym terminie będą gotowe do odbioru w skansenie.

Muzeum zapewni uczestnikom wszystkie materiały. Aby dokonać rezerwacji miejsca należy zadzwonić pod numer 669 001 223/17 22 71 07 lub napisać wiadomość na adres recepcja@muzeumkolbuszowa.pl. Cena za udział w warsztatach wynosi 40 zł.

Poniżej przedstawiamy szczegóły warsztatów:

18 września ? wykonywanie kubeczków z płata gliny (szkoła z Trzebosi)

  • I grupa: godz. 13.30?15.00
  • II grupa: godz. 15.30?17.00

2 października ? szkliwienie kubeczków (szkoła z Trzebosi)

  • I grupa: godz. 13.30?15.00
  • II grupa: godz. 15.30?17.00

fot. materiały organizatorów / www.facebook.pl

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Tajemnicze Roztocze

Tajemnicze Roztocze

Odkryj Roztocze. Krainę, która zauroczy Cię wolno płynącym czasem, ciszą i spokojem. Dzika przyroda, unikatowe drewniane cerkwie i lasy pozwolą Ci odpocząć od miejskiego zgiełku. Obserwuj profil...

czytaj dalej
Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Beskid Niski – wciąż nie do końca odkryty, to teren w którym dzika przyroda zachwyca i inspiruje. To w tej części naszego regionu tworzyła się historia przemysłu naftowego.  Występują tu...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!