20 września, 2022

XI edycja Festiwalu Piosenki Katarzyny Sobczyk w Tyczynie

Jesień w Tyczynie może oznaczać tylko jedno. Mowa oczywiście o kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Katarzyny Sobczyk, podczas którego uczestnicy zawalczą o „Złotą Różę Małego Księcia”. Data festiwalu zaplanowana jest na 23 października. Konkurs odbędzie się w tyczyńskim Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Katarzyny Sobczyk.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie zachęca do udziału w XI edycji Festiwalu Piosenki Katarzyny Sobczyk. Konkurs odbędzie się 23 października 2022 roku. Organizatorzy zapraszają zarówno solistów, jak i zespoły wokalne oraz wokalno-instrumentalne z całego kraju w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria – od 10 do 15 lat – soliści oraz zespoły wokalne i zespoły instrumentalne,
II kategoria – od 16 lat wzwyż – soliści oraz zespoły wokalne i zespoły instrumentalne.

Wykonawcy zaprezentują dwie piosenki polskie, w tym jedną z repertuaru pochodzącej z Tyczyna Katarzyny Sobczyk. Liczba uczestników jest ograniczona.

Celem festiwalu jest m.in. popularyzacja dorobku artystycznego Katarzyny Sobczyk, promocja wykonawców biorących udział w konkursie, jak również zdobywanie doświadczeń estradowych.

Po wystąpieniach uczestników odbędzie się koncert Magdaleny Białoruckiej-Ogorzelec – wokalistki, autorki tekstów oraz instruktorki wokalnej. Magdalena to absolwentka wokalistyki na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa a także Filologii Rosyjskiej w Rzeszowie. Od najmłodszych lat śpiew był obecny w jej życiu, lecz dopiero z czasem przerodził się w ogromną pasję. Występuje jako wokalistka sesyjna oraz wokal wspierający w postaci chórku. Śpiewała między innymi dla Majki Jeżowskiej czy Krzysztofa Kiliańskiego. Przy współpracy ze wspaniałymi muzykami, rozpoczęła autorską przygodę z muzyką. W czerwcu 2021 roku, Magdalena wydała własną płytę z nutą folkowo-ludową.

fot. materiały prasowe organizatorów / Facebook.com

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Spotkanie z reporterem Rafałem Hetmanem

Spotkanie z reporterem Rafałem Hetmanem

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z reporterem i twórcą internetowym, Rafałem Hetmanem. W środę, 5 października, autor będzie opowiadał o swojej najnowszej...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!