15 listopada, 2022

Autobus ciepła rusza w trasę

We wtorek, 15 listopada kursy po Rzeszowie wznowi „Autobus ciepła”. Osoby bezdomne i potrzebujące zjedzą w nim gorący posiłek.

„Autobus ciepła” po raz pierwszy pojawił się na ulicach Rzeszowa w połowie listopada 2021 roku i jeździł po mieście do 15 marca br. W czterech punktach na terenie stolicy Podkarpacia wydano w tym czasie ponad 7500 posiłków – najwięcej w styczniu oraz lutym. We wtorek „Autobus ciepła” wyrusza na trasę po raz drugi.

To bardzo ważne, by osoby będące w trudnej sytuacji otrzymały niezbędną pomoc. Ciepły posiłek to podstawa, a dzięki tej akcji, będziemy mogli dotrzeć z nim jeszcze bliżej tych, którzy są w potrzebie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Posiłki przygotowało Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. Autobus będzie wjeżdżał do miasta od poniedziałku do piątku i w każdy z tych dni zatrzyma się w następujących miejscach:

– w godz. 10:30-11:30 – parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego, ul. Trembeckiego 3,

– w godz. 11:50-12:50 – parking przy kościele Matki Bożej Różańcowej, ul. Orla 17,

– w godz. 13:10-14;10 – parking obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu,

– w godz. 14:30-15:30 – Park Papieski, parking od strony al. Armii Krajowej.

Akcja potrwa do 15 marca. Jednocześnie Urząd Miasta Rzeszowa przypomina, że osoby potrzebujące mogą skorzystać także z pomocy w siedzibie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przy ulicy Styki 21, gdzie działa schronisko (80 miejsc) oraz noclegownia.

Można tutaj liczyć zarówno na doraźną pomoc – jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt – przypomina miasto. 

fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Sylwester w rzeszowskim Kino za Rogiem Cafe

Sylwester w rzeszowskim Kino za Rogiem Cafe

Noc filmów i gier planszowych – to sylwestrowa propozycja rzeszowskiego Kina za Rogiem Cafe. Kino za Rogiem Cafe zaplanowało dwa wydarzenia celebrujące ostatni dzień 2022 roku. Pierwszym z nich jest...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!