24 listopada, 2022

Nowy basen w Rzeszowie. Znamy datę otwarcia pływalni przy ul. Matuszczaka

Otwarcie nowego basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie zbliża się wielkimi krokami. To jeden z najnowocześniejszych kompleksów tego typu w Europie. Obiekt mieści się na trasie w kierunku Sanoka i Krosna, w bliskim sąsiedztwie jednego z największych rzeszowskich osiedli ? Zawiszy.

Otwarcie basenu nastąpi już 12 grudnia. Nadrzędnym celem tej inwestycji było stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju sportów pływackich nie tylko w Rzeszowie, ale całym województwie podkarpackim.

Basen będzie spełniał zasady FINA (Światowa Federacja Pływacka). Dzięki temu w Rzeszowie będzie można organizować zawody o światowym zasięgu. Także tu będą mogły odbywać się treningi z udziałem Kadry Narodowej w skokach indywidualnych i synchronicznych.

Basen ma 29 m długości i 25 m szerokości, sześć torów, nieckę od 1,5 m do 8 m głębokości, cztery wieże dla skoczków (1 m, 5 m, 7,5 m i 10 m), trampoliny (1 m i 3 m) i wieże dla sędziów. W miejscu starej pływalni powstała sala gimnastyczna oraz ?suchy? basen, gdzie zawodnicy jeszcze przed wejściem do wody trenują skoki synchroniczne i akrobatykę.

Budowa basenu rozpoczęła się sześć lat temu. Przez trzy nic się nie działo, dlatego miasto zerwało umowę z pierwszym wykonawcą. W 2020 r. inwestycją zajął się krakowski Texom.

Photo by CHUTTERSNAP on Unsplash

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Tajemnicze Roztocze

Tajemnicze Roztocze

Odkryj Roztocze. Krainę, która zauroczy Cię wolno płynącym czasem, ciszą i spokojem. Dzika przyroda, unikatowe drewniane cerkwie i lasy pozwolą Ci odpocząć od miejskiego zgiełku. Obserwuj profil...

czytaj dalej
Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Beskid Niski – wciąż nie do końca odkryty, to teren w którym dzika przyroda zachwyca i inspiruje. To w tej części naszego regionu tworzyła się historia przemysłu naftowego.  Występują tu...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!