25 listopada, 2022

Fotografuj Dojrzale: warsztaty praktyczne dla osób 50+

Fotografia to niezwykle istotna część naszej kultury, wychodząca poza wszelkie, formalne granice. Fotografować może każdy, kto tylko czuje potrzebę formułowania własnej wypowiedzi za pomocą obrazu. Nasz wiek, płeć, wykształcenie nie mają znaczenia.

Fotografuj Dojrzale to nowy praktyczny warsztat organizowany przez Galerię Fotografii Miasta Rzeszów. Powstał z realizacji międzypokoleniowego projektu fotograficznego z Anną Hartman-Ksycińską i odbędzie się w ramach tegorocznej edycji IV Rzeszowskiego Weekendu Fotografii. Wydarzenie skierowane jest w sposób szczególny dla osób w wieku 50+.

O warsztatach

FOTOGRAFUJ DOJRZALE to cykl czterech spotkań o charakterze praktycznego warsztatu odbywającego się raz w miesiącu. Warsztaty mają na celu przekonać uczestników, aby z pełną świadomością i wiarą we własne siły sięgnęły po aparat i zaczęły rejestrować otaczającą ich rzeczywistość.

Tę skupioną wokół codzienności, spotkań z najbliższą rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi. Rzeczywistość dającą powody do radości, ale również taką, która momentami odbiera wszelką motywację do działania. Wtedy właśnie warto fotografować – aparat zamienia się bowiem w rodzaj osobistego pamiętnika, który pozwala nam zapisywać naszą własną, wyjątkową historię.

W trakcie zajęć każdy z uczestników zdefiniuje i rozpocznie realizację własnego mini projektu fotograficznego. Kolejne spotkania będą służyły wzajemnej dyskusji oraz omówieniu wyników pracy.

Spotkaniom będą towarzyszyły książki fotograficzne, a także przeglądy prac innych twórców mogących służyć za inspirację do pracy. Osoby posiadające niedostateczną wiedzę techniczną, czy problemy z obsługą sprzętu fotograficznego uzyskają praktyczną pomoc i wsparcie ze strony pracowników #GFMR. Zakończeniem projektu będzie opracowanie oraz wydruk wykonanych fotografii w formie autorskiej książki fotograficznej.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w warsztatach Fotografuj dojrzale należy przesłać swoje zgłoszenie drogą mailową na adres: warsztaty.gfmr@gmail.com do dnia 9 grudnia br. do godziny 15:00. W tytule maila należy wpisać: FOTOGRAFUJ DOJRZALE IMIĘ NAZWISKO, a w treści podać swój kontaktowy numer telefonu w celu potwierdzenia udziału w warsztatach. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązuje kolejność zgłoszeń.

O prowadzącej

Anna Hartman Ksycińska – doktor nauk medycznych, specjalistka pediatrii i anestezjolog, od kilku lat na równi z medycyną pasjonuje ją fotografia. Interesuje ją fotoreportaż i dokument, przede wszystkim dotyczący szeroko pojętych praw człowieka, jego miejsca w społeczeństwie i związku człowieka z naturą. Absolwentka programu mentorskiego Sputnik Photos 2019/2020, a także finalistka konkursu im. Krzysztofa Millera „Odwaga patrzenia” 2020. Należy do grupy Polish Women Photographers.

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Sylwester w rzeszowskim Kino za Rogiem Cafe

Sylwester w rzeszowskim Kino za Rogiem Cafe

Noc filmów i gier planszowych – to sylwestrowa propozycja rzeszowskiego Kina za Rogiem Cafe. Kino za Rogiem Cafe zaplanowało dwa wydarzenia celebrujące ostatni dzień 2022 roku. Pierwszym z nich jest...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!