01 grudnia, 2022

Podkarpacka Ikonosfera w GFMR – wystawa pokonkursowa

Marszałek Województwa Podkarpackiego zaprasza na pokonkursowy wernisaż wystawy „Podkarpacka Ikonosfera” połączony z wręczeniem nagród. Uroczystość odbędzie się w ten piątek, 2 grudnia o godz. 18.00 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

Celem konkursu jest popularyzacja fotografii, dla której inspiracją jest krajobraz kulturowy Podkarpacia, nagradzanie najlepszych twórców wykorzystujących w swojej pracy medium fotografii jak również promocja województwa poprzez działania artystyczne.

Tematem przewodnim konkursu „Podkarpacka Ikonosfera” była szeroko rozumiana kultura techniczna województwa podkarpackiego, eksponująca unikalne cechy tożsamości regionu. Wybór motywu przewodniego wiązał się z przypadającą w 2022 r. dwusetną rocznicą urodzin Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy, przedsiębiorcy, filantropa, działacza niepodległościowego, polityka życiem i pasją związanego z historią Polski i ziem naszego regionu.

Na konkurs wpłynęło 340 prac nadesłanych przez 43 autorów. Na podstawie rekomendacji jury, które obradowało w składzie: Marek Grygiel, Paweł Żak, Arkadiusz Gola, Jerzy Skiba i Robert Godek, Zarząd Województwa Podkarpackiego postanowił przyznać nagrodę główną w wysokości 6000 zł Szymonowi Muszańskiemu za cykl dwunastu fotografii przedstawiających Bieszczadzką Kolejkę Leśną.

Przyznane zostały również trzy wyróżnienia po 3000 zł: Arturowi Wysockiemu, za cykl dwunastu fotografii przedstawiających współczesną architekturę Rzeszowa; Kamili Kowalskiej, za cykl pięciu fotografii zatytułowany „Barwy pirolizy” i Katarzynie Zawadzkiej za cykl jedenastu fotografii przedstawiających most kolejowy w Przemyślu.

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Sylwester w rzeszowskim Kino za Rogiem Cafe

Sylwester w rzeszowskim Kino za Rogiem Cafe

Noc filmów i gier planszowych – to sylwestrowa propozycja rzeszowskiego Kina za Rogiem Cafe. Kino za Rogiem Cafe zaplanowało dwa wydarzenia celebrujące ostatni dzień 2022 roku. Pierwszym z nich jest...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!