14 grudnia, 2022

Pierwsze chętne osoby będą mogły zwiedzić PCN Łukasiewicz!

Od czwartku do soboty, 15-17 grudnia, potrwa cykl przedsięwzięć prezentujących PCN Łukasiewicz w Jasionce. W programie znalazły się m.in. koncerty, wykłady, a w sobotę możliwość zwiedzenia centrum po wcześniejszej rejestracji.

? Uruchomienie Centrum to wyjątkowe i ważne wydarzenie dla całego Podkarpacia. Kwota 94 milionów złotych przeznaczona na inwestycję została dobrze wydatkowana ? podkreśla Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Jak przypomina zastępca dyrektora WDK ds. Centrum Tomasz Michalski, Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz to ponad 200 eksponatów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W obiekcie umieszczono interaktywne ekspozycje dotyczące lotnictwa, zdrowia, przyrody, zagrożeń cywilizacyjnych, a także zanieczyszczeniu środowiska. 

W centrum będzie funkcjonował również zespół pracowni i laboratoriów. Co ciekawe, placówka będzie posiadała mobilną wystawę, podróżującą po województwie.

Pełne udostępnienie PCN Łukasiewicz dla zwiedzających nastąpi w marcu przyszłego roku, ale już w tę sobotę będą mogły odwiedzić go pierwsze osoby. Liczba miejsc jest ograniczona, wprowadzono procedurę rejestracji chętnych. Szczegóły znajdziecie na Facebooku PCN Łukasiewicz ? https://pl-pl.facebook.com/pcnauki/.

fot. facebook/pcnauki

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Tajemnicze Roztocze

Tajemnicze Roztocze

Odkryj Roztocze. Krainę, która zauroczy Cię wolno płynącym czasem, ciszą i spokojem. Dzika przyroda, unikatowe drewniane cerkwie i lasy pozwolą Ci odpocząć od miejskiego zgiełku. Obserwuj profil...

czytaj dalej
Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Poznaj i pokochaj Podkarpacie

Beskid Niski – wciąż nie do końca odkryty, to teren w którym dzika przyroda zachwyca i inspiruje. To w tej części naszego regionu tworzyła się historia przemysłu naftowego.  Występują tu...

czytaj dalej
Obserwuj nas

Udostępnij!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!